Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Dawnej— MUSICA RHETORICA

2013-07-15 00:00:00

28 lipca — 3 sierpnia 2013 r. Codziennie koncerty o godzinie 19.00. Wstęp wolny. Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim.

Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Dawnej— MUSICA RHETORICA

W dniach 28 lipca — 3 sierpnia 2013 r. odbędzie się kolejna IX Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Dawnej— MUSICA RHETORICA.  

Dyrektor  Marek Niewiedział.

Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzyki Dawnej w Lidzbarku Warmińskim to  warsztaty muzyczne przygotowujące uczestników do koncertowego wykonania  rozmaitych form muzyki instrumentalnej oraz wokalno-instrumentalnej  (głównie XVII, XVIII i XIX wiecznej). Skierowane są głównie do studentów  akademii i uniwesytetów muzycznych, uczniów szkół muzycznych oraz  profesjonalnych muzyków chcących poszerzyć swoją wiedzę i nabyć nowych  umiejętności w zakresie wykonywania muzyki odleglejszych epok.

Uczestnicy  przez tydzień będą mogli korzystać z codziennych zajęć indywidualnych z  wysokiej klasy specjalistami w swoich dziedzinach, brać udział w licznych  wykładach i dyskusjach poruszających istotne zagadnienia związane z tzw.  historyczną praktyką wykonawczą oraz prezentować swoje umiejętności podczas wieczornych koncertów. Niezmiennym elementem wszystkich edycji naszej szkoły są koncerty wykładowców oraz zaproszonych artystów. Młodzi instrumentaliści będą mieli okazję, aby zaznajomić się ze specyfiką pracy w barokowej orkiestrze oraz szansą nabycia doświadczenia koncertowego, tak niezbędnego w ich przyszłych karierach. Dla śpiewaków jest to także szansa zmierzenia się z niezwykle ciekawym repertuarem i możliwość prezentacji efektów swojej pracy podczas licznych ku temu okazji.

Warsztaty adresowane są także do zespołów kameralnych, zarówno tych działających na stałe jak i tworzonych ad hoc. Specjalnie dobrani w tym celu wykładowcy, wykorzystując swoje doświadczenie w kameralistyce, prowadzić będą osobne, niezależne od indywidualnych, zajęcia. Podczas kursu przewidywane są spotkania i konsultacje z budowniczymi instrumentów.
 

Infomacje na temat Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Dawnej

 Tagi: Lidzbark

Kalendarium

« środa, 16 czerwca 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa

Poznaj lepiej nasz region:

facebook youtube

środa 16 Czerwca
  • Wirtualny spacer
  • Ankieta
  • 90-lecie polskich szkół na Warmii i Mazurach
  • Oferta najmu sal
  • Film promocyjny Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Katalog on-line biblioteki Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie
  • Doposażenie pracowni edukacyjnych Muzeum Przyrody - baner
  • Strona projektu: