Schola Gladiatoria Heilsbergensis

• Uroczyste zakończenie projektu norweskiego Galeria zdjęć

Dzisiaj w lidzbarskim zamku odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap”, dofinansowanego ze środków MF EOG, ze środków budżetu państwa oraz współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Schola Gladiatoria Heilsbergensis

• Wystawa "Cicha większość. Służba na zamku biskupim w Lidzbarku Warmińskim"

Trwają ostatnie przygotowania do wystawy "Cicha większość. Służba na zamku biskupim w Lidzbarku Warmińskim".

• Sierociniec Fundacji św. Józefa w lidzbarskim zamku, 1859-1932

W połowie XIX wieku, po drugiej fali epidemii cholery, na Warmii pozostało kilkaset sierot.

• "Nowa wystawa "W zamkowej kuchni"

Trwają intensywne prace nad nową wystawą "W zamkowej kuchni".

• Uroczyste zakończenie projektu

Już w najbliższą sobotę 20 kwietnia zapraszamy na Uroczyste zakończenie projektu „Konserwacja i restauracja XIV- wiecznego zamku w Lidzbarku".

• „Cicha większość”

W ramach projektu „Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – etap III” powstała nowa ścieżka edukacyjna „Cicha większość”.

• Edukacja muzealna

Zapraszamy na warsztaty edukacyjne do naszych oddziałów

• Ryszard Czerniewski (1932-2017) – Lidzbark Warmiński, fotoreportaże, lata 70 i 80 XX wieku. Zbiory Archiwum MWiM Galeria zdjęć

Galeria na Poddaszu (lidzbarski zamek) – 19 marca (wtorek). Godz. 17.00

• Giovanni B. Pergolesi STABAT MATER

Koncert poświęcony postaci ks. Andrzeja Preussa

• Klucz do zamku

Warsztaty poszukiwanie skarbu biskupa dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lidzbarku Warmińskim.

• Archeologia dla seniorów

Dziś w Lidzbarku Warmińskim odbyły się ostatnie zajęcia "Archeologii dla seniorów". Płytki licowe kafli piecowych wykonane zostały przez uczestników warsztatów w ramach projektu „Konserwacja i restauracja XIV-wiecznego zamku biskupów w Lidzbarku Warmińskim – perły architektury gotyckiej w Polsce – III etap”.

• „Klucz do zamku” Galeria zdjęć

Wczoraj w Muzeum Warmińskim w Lidzbarku Warmińskim odbyły się warsztaty „Klucz do zamku” dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie.

• Henryk Oszczakiewicz, Lidzbark Warmiński, 1976, linoryt

Już 11 lutego (niedziela) o godz. 11:00 zapraszamy do olsztyńskiego zamku na Pokaz Nabytków z 2023 roku.

• Muzeum Warmii i Mazur w lutym

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia do naszych oddziałów.

« czwartek, 25 kwietnia 2024 »
Pn Wt Śr Czw Pt So N
Zobacz pełne kalendarium »

Samorzad Wojewodztwa